sobota, 6 lipca 2019

Księżyc, Jowisz i problemy z RGB

Tym razem już się na Jowisza nie spóźniłem i można było spokojnie poavikować. Najpeirw wersja BW, normalna skala i drizzle 1,5x. Sprzęt jak zawsze SCT 8" + firefly:

Wersja RGB (filtry 23A, SC i 80A) już wyszła nie bardzo, zielony filtr Solar Continuum się w tym przypadku w ogóle nie sprawdził, stąd wyszła kiepska kolorystyka:
Poszczególne kanały:I wersja z barlowem 2x (wersja normalna, drizzle 1,5x i drizzle 3x)

Pisałem wyżej o problemach z wersją RGB, z barlowem dodatkowo wyszło dośc niewyraźnie (wersja normalna, drizzle 1,5x i 3x)

Stąd na koniec wziąłem jeszcze zwykły filtr zielony 56A, efekt już lepszy, ale była spora przerwa od pierwszego do ostatniego avika i już Jowisz się nieco obrócił - stąd się troche kolory rozjechały.

Zestawienie różnych kanałów - widać co spowodowało powyższe problemy - filtr SC nie daje ciemnej WCP jak filtr 56A, widać także efekt rotacji Jowisza kanał 23A był nagrywany na początku, a 56A na końcu - Wielka Czerwona Plama już jest wyraźnie przesunięta. Może czas w końcu wypróbować oprogramowanie do derotacji.Później przyszedł jeszcze czas na Ksieżyc - oto kilka fragmentów:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza